Rogers´ Rangers | Rogers´ Rangers – French-Indian War – Bohemian Company

Výstroj rangerů byla jednoduchá, ale velice praktická. První kumpanie byly vystrojeny tím co si muži přinesli z domova. Odpovídala výbavě hraničářů, lovců a bojovníků z pohraničí Nové Anglie. Řada doplňků writing coursework bylo indiánské výroby. Později výstroj fasovali, nebo dostávali peníze na její pořízení.Uniforma a polní oděvRangeři neměli jednotnou ústroj, jak tomu bylo u řadových regimentů. Používali různé kabáty, vesty, nebo jen lovecké haleny. Pokrývky hlavy psychology dissertation byly taktéž různorodé, ale nejoblíbenější byl bonet. Dále oblékaly kalhoty pod kolena. Holeně a lýtka si chránili spinkami, nebo indiánskými leginami. Obouvali střevíce a indiánské mokasíny.Typický oděv Rogersova rangera před rokem 1758 se skládal z následujících součástí:• Vlněný skotský bonet, typický byl modrý.• Lněná košile či více vrstev košilí v případě chladného počasí. Často přicházely na řadu i vlněné  s oblíbemým kostkovaným vzorem.• Lovecká halena, kterou si rangeři obstarávali sami.• Častým praktickým doplňkem bývala vesta vojenského střihu, nezřídka vzniklá rozřezáním či přešitím kabátu.• Kalhoty standardních vojenských i civilních střihů, vyjímečně dokonce i jen prostá indiánská bederní rouška.• Lýtka a kolena zakrývaly běžné pěchotní „gaiters“ či indiánské legíny.• Jako obuv se používaly běžné kožené střevíce či indiánské mokasíny

com_23.jpg

typický ranger před rokem 1758 v „lesním oděvu“

V roce 1758 byly nově sestavené kumpanie vystrojeny zelenými uniformami.Tyto se skládaly z modrého bonetu, kalhot, vesty a kabátce (důstojnické mohly být olemovány stříbrnou lemovkou), další součásti jako legíny, obuv apod. zůstávaly víceméně na výběru a potřebách vojáka, tzn. že se nadále objevovaly zcela nestandardní součásti lokální či indiánské výroby.

dsc08442-kopie.jpg dsc08447-kopie.jpg dsc08448-kopie.jpg

Uniforma Rogers´ Rangers po roce 1758

 Výstroj

Základem byl opasek se závěsníkem na sekeru a bodák. Střelecká taška na munici, nářadí a čištění k mušketě. Prachovnice z kravského rohu. Haversack na potraviny a drobnou výbavu. Lahev na vodu. Torna na deku a potraviny a výbavu, která se nevešla do haversacku.

výstroj

Hlavní zbraní byla křesadlová mušketa, vojenská, nebo civilní. Dále byl každý ranger vyzbrojen sekerou nebo tomahavkem a skalpovacím nožem.mušketa – Long Land Pattern  „Brown Bess“Rogersovi Rangeři byli vyzbrojeni standardní britskou pěchotní mušketou ráže .75 (19,05 mm) používanou královským vojskem od roku 1722 až do roku 1838, kdy dosluhovaly poslední kusy .

bbess_full.jpg

bbess_right.jpg

Zbraň měla 46 palců (1168 mm) dlouhou hlaveň, vážila cca 10 liber (5 kg) a bývala osazována 17 palcovým (43 cm) bajonetem trojuhelníkového přůřezu.

bbess_lock1.jpg  bbess_top2.jpg  bbess_bottom1.jpg  bbess_left1.jpg